Mokslininkai nustatė, kad alkio hormonas grelinas lemia alkoholizmą, nes jis didina nuo alkoholinių gėrimų gaunamą malonumą.
Alkoholizmas, narkomanija, žaidimų manija, darboholizmas ir kitos priklausomybės turi tą pačią šaknį. Prieš porą šimtų metų tai buvo vadinama „sielos silpnybe“ arba auklėjimo trūkumu. Šiuolaikinis mokslas kalba apie kitą priežastį – tėvų genus, kurie lemian vieną ar kitą vaikams perduodamą ydą.
Tačiau reikia suprasti, kad ir tėvai yra sistemoje, kuri lemia kokiame žmoguje turi būti vienokie ar kitokie „blogi“ ir „geri“ įgymiai. Kabutėse rašau todėl, kad iš tikro nėra gerų ir blogų savybių, o viskas duota ištaisymui. Visų priklausomybių ir kitų negerovių priežastis viena – egoizmas. Egoizmas reiškia norą gauti malonumą sau, nepaisant kitų, arba visos sistemos interesų.
Ištaisymui reikalinga integralaus auklėjimo metodika, kuri ugdo žmoguje aplinkos ir aplinkinių, kaip savojo “Aš” pajutimą. Tai žmonių vienijimosi prieš savo egoizmą metodika! Ji turi būti taikoma visoms amžiaus grupėms ir ji gali keisti žmogaus genus!
Ir ne todėl, kad tai daro pats auklėjimas, o todėl, kad tokio vienijimosi veiksmai iš aukštesnio žmogaus raidos lygmens pritraukia „šviesą“, kuri keičia žmogaus egoistinę prigimtį į jai preišingą. Altruistinėje gamtos prigimtyje visos ydos tampa stiprybėmis – joje nelieka jokių trūkumų, visos savybės tampa geromis.