Posted on 20. Jun, 2020 by admin in Apskrituju stalu metodika, Auklėjimas, Gyvenimas, Integralus ugdymas, Įvairios, Krizė, Meilė, Pasaulis, Psichologija, Ratų metodika, Realybės suvokimas, Šeima, Visuomenė, Vyras ir moteris, Žmogus
Tęsinys. Pradžia 2020 m. birželio 17 d.
Jeigu gyvo kūno lygmenyje altruizmas įdiegtas kaip nekintamas egzistavimo dėsnis, tai žmogaus lygmenyje panašius santykius turime suformuoti patys. Gamta tai paliko žmonėms, kad jie savo jėgomis pakiltų į naują, aukštesnę būties pakopą. Tuo žmogus ir skiriasi nuo visų kitų sutvėrimų.
Aptarsime detaliai šios problemos sprendimo kelius. Juk žmogiškosios prigimties pakeitimas – ne juokai. Mes sukurti egoistais ir negalime tiesiogiai priešintis savo egoizmui (mūsų prigimčiai). Visa išmintis – būtent rasti metodiką, su kuria kiekvienas egoistas panorėtų žiūrėti į artimą kitaip, susijungti su juo, kaip jungiasi vieno kūno dalys.
Neatsitiktinai gamta įskiepijo mums visuomeninius santykius. Įsigilinę į žmonijos elgesio motyvus, aptiksime, jog mūsų veiksmų tikslas – užsitarnauti aplinkinių pagarbą. Būtent visuomenės pripažinimas mus įkvepia, o nepripažinimas arba pasmerkimas verčia stipriai kentėti. Pats baisiausias žmogaus jausmas – gėda prieš visuomenę. Todėl mes linkę priimti visuomenės nustatytas vertybes ir paklusti jos prioritetų tvarkai. Vadinasi, jei pavyks reorganizuoti šią tvarką taip, kad altruistinės vertybės (susijungimas su artimu, rūpinimasis viens kitu) taptų svarbiausios, kiekvienas galėsime pakeisti savo požiūrį į artimą.
Jeigu visuomenė žmogų vertins tik pagal jo atsidavimą bendriems interesams, mes neišvengiamai visomis mintimis ir veiksmais sieksime aplinkinių gerovės. Pavyzdžiui, jeigu žmonės bus gerbiami už jų rūpinimąsi visuomene, jeigu būtent dėl to vaikai gerbs tėvus, jeigu draugai, artimieji ir bendradarbiai susidarys apie mus nuomonę tik pagal mūsų gerą požiūrį į artimą, tada visi norėsime elgtis taip, kad užsitarnautume visuomenės pripažinimą.
Ir tada palaipsniui įsitikinsime, kad altruistinis požiūris į artimą, nesvarbu, įvertino visuomenė ar ne, – savaime yra lobis, ypatinga ir kilni dovana. Ilgainiui toks požiūris taps tobulo ir beribio malonumo šaltiniu.
Bus daugiau
Ankstesni įrašai:
1. http://www.mintis.info/michaelis-laitmanas-is-chaoso-i-harmonija-ivadas-1/
2. http://www.mintis.info/michaelis-laitmanas-is-chaoso-i-harmonija-ivadas-2/
Michaelis Laitmanas “Iš Chaoso į harmoniją”. Įvadas (3)
(Knygą galima užsisakyti paštu mintisinfo@inbox.lt ; kaina 7.50 EUR + siuntimo išlaidos)
Tags: aplinka, egoizmas, featured, gamtos dėsniai, jausmai, krizė, laimė, meilė, norai, noras, organizmas, pasaulis, planeta, problema, problemos, realybė, ryšiai, santykiai, šeima, sistema, tikslas, vienybė, visuomenė, Žemė, žmogus, žmonės, žmonija