Laimė, imunitetas ir gamta
Posted on 08. Sep, 2013 by admin in Gyvenimas, Pasaulis, Psichologija, Sveikata, Žmogus
Kalifornijos universiteto tyrinėtojai Los Andžele (JAV) išsiaiškino, kaip gera nuotaika padeda žmogui jaustis geriau: „Jei jums viskas gerai, jei jūs laimingi, tai stimuliuoja tam tikrų genų aktyvumą jūsų imuninėse ląstelėse.“ Vis dėlto tai pasižymi ir svarbia subtilybe, apie kurią Stivenas Koulas ir jo kolegos rašo žurnale PNAS: tik ta laimės rūšis naudinga, kuri susijusi su kryptingumu ir gyvenimo prasme – t. y. jei jūs giliai suvokiate savo užsiėmimų tikslus, jie sutampa su gyvenimo prasme, tai jūs ir patiriate malonumą. Jei jūsų laimė – vartotojiškai pasitenkinanti, tai tokia proto būsena, priešingai, stimuliuoja uždegimą ir tuo pačiu metu slopina genų, atsakingų už antikūnus ir antivirusinę organizmo apsaugą, veiklą.
Nesigilsime į šio tyrinėjimo detales, išsamų aprašymą galima rasti straipsnyje „BeingHappy Can Be Good for Your Genes“ portale ucla.edu. Išanalizuosime, kodėl šis tyrimas ir daugelis kitų, panašių į šį, atsirado būtent dabar, mūsų dienomis.
Dar viena Barbaros Fredrikson iš Šiaurės Kalifornijos universiteto (JAV) tyrimo išvada: „Mes galime būti laimingi dėl paprastų malonumų, bet tos „tuščios kalorijos“ nepadeda mums tapti išmintingesniems arba išvystyti mūsų gebėjimus ir nepagerina mūsų fizinės būklės. Ląstelių lygyje mūsų organizmas geriau reaguoja į laimę, pagrįstą bendrumo jausmu ir gyvenimo tikslu.“ Juk seniai žinoma, kad kai žmogus užsiima mėgstamu darbu, jis yra patenkintas ir laimingas, reiškia, ir sveikas. Nemėgstamas darbas sukelia tik neigiamas emocijas.
Šių tyrimų autoriai svarsto laimės problemą paskutiniųjų pasiekimų lygyje: molekuliniame-genetiniame ir ląstelių gyvenimo organizacijos lygyje. Visi šie mokslininkai apskaičiuoja finansines investicijas, skiriamas kiekvienos temos plėtrai. Trūksta apibendrinimų, nes kiekvienas mokslas mato tik savo artimiausią tikslą. Apibendrinkime bent jau du pateiktus tyrimus: naudinga ta laimės rūšis, kuri susijusi su kryptingumu ir gyvenimo prasme bei yra pagrįsta bendrumo jausmu ir gyvenimo tikslu. Gyvenimo prasmės ir bendrumo jausmo tema aktuali šiandien, ją tyrinėja ne tik psichologai ir biologai, ja užsiima ekonomikos, ekologijos, socialinių mokslų, švietimo, medicinos sričių ekspertai ir analitikai, t. y. tai nagrinėjama visose srityse, kuriose jaučiama krizė. Gyvenimo prasmės praradimas priveda prie narkotikų ir savižudybės, o bendrumo trūkumas pasireiškia visiška žmonių izoliacija, turtingiausių žmonių saujelės ir skurdaus gyventojų sluoksnio socialiniu atotrūkiu.
Gydymo receptas yra nepaprastai lengvas. Kaip sakė A. Einšteinas, „neįmanoma išspręsti problemos jos lygyje – sprendimui reikia pakilti virš šios problemos“. Žmogaus problema ta, kad jis išaukštino save aukščiau gamtos, pervertino svarbą žmogiškųjų (dirbtinai sukurtų įstatymų) įstatymų, nuvertindamas harmonijos ir gamtos jėgų pusiausvyros įstatymus, valdančius Visatą milijardus metų (dar iki žmogaus atsiradimo). Tik pakilus į integralių gamtos įstatymų lygį, aukščiau žmogiškų „paprastų malonumų“ ir „tuščių kalorijų“, galima įgyti laimę.
Gamta viena, ir jos siekis susilieti į vientisą integralią būseną teigiamai veikia visas sistemas, fizines ir dvasines, žmogaus ir pasaulio. Dėdamas pastangas nustatyti žmonių bendruomenės vienybės kryptį visuomenėje ir apskritai su gamta, žmogus gauna gerą atsakomąjį poveikį. Tai veikia dvasinę ir fizinę sveikatą.
Dora Bajorienė
Audra Izidor
May 4th, 2014
idomu….
Izabella
Oct 8th, 2015
Pasitelkus alkolohomorfę gmaila netyčiukais peržengti smegenų ribą.Alkoholis atpalaiduoja smegenis nuo apsaugų ir tada nesibijoma būti žmonėmis, o ne intelekto konteineriais.Aš išėjau pasivaikščiot ir atsirišo batas. Ką padarysi, teko išmest stikliuką bare, nes sako gerk, jei negersi būsi nedraugs, nes manęs negerbi, nu gerai, geriu geriu tada, drauguti. Parvilko mane ir kekšė kažkaip atsidūrė su manim. Visa nusiskutus. Pabarškinau ją ir kaipmat plaukai ataugo ir pavirto princese, nes aš buvau šventas ir dar riteris tuo momentu. Tad apsivedėm. O toliau jūs maždaug žinot iš antraščių.–Man regis, jūsų sąmonėje įsitvirtinęs nepilnatvartiškumo kompleksas.–Ką tai galėtų reikšti?–Ogi tą, kad tvarte nepakanka gyvulių. Iššifravus šiuos simbolius gmaila pasakyti, kad jumyse per mažai gyvuliškumo.–Na jau, to jau per daug. Reikia eiti vis žmogyn, o ne gyvulyn.–Ar tikrai?