Posted on 17. Jun, 2020 by admin in Apskrituju stalu metodika, Auklėjimas, Gyvenimas, Integralus ugdymas, Įvairios, Krizė, Meilė, Pasaulis, Psichologija, Ratų metodika, Realybės suvokimas, Šeima, Visuomenė, Vyras ir moteris, Žmogus
10. Kaip padėti dalyviams laikytis taisyklių

Tęsinys. Pradžia 2020 m. Balandžio 27 d.
Žinoma, esame nepratę palaikyti vienas kito ir, kai kas nors kalba, automatiškai norime prieštarauti. Tai taip įprasta, kad atrodo visiškai normalu, jog net atrodo, kad kitaip ir būti negali. Tokia mūsų egoistinė prigimtis. Todėl daugeliui pradžioje gali būti nelengva nesiginčyti, neprieštarauti, nedominuoti, o tik papildyti.
Vadinasi, dalyvius iš anksto reikia ne tik supažindinti su taisyklėmis, bet paaiškinti jas, ne kaip moralines nuostatas, kurių visi nemėgstame girdėti, o kaip žaidimo taisykles, be kurių žaidimas neįmanomas, neduos laukiamo rezultato. Su žaidimo taisyklėmis esame linkę sutikti visi.
Turime iš anksto žmogui paaiškinti, kad jeigu jis su kuo nors ir nesutinka, šį nesutikimą turi patraukti į antrą planą, nepaisyti jo, tarytum ignoruoti jį savyje. Tarkime, žmogus turi tam tikras jame jau susiformavusias nuomones, žinias, įgytą bagažą toje visuomenėje, kurioje buvo auklėjamas ir gyveno. Reikia žaidžiant atsiriboti nuo to, tapti rato nuomonės apologetu ir stengtis sirgti už tai, kad tai ko rate siekiame visi kartu – būtinai įvyktų.
Tikslas nėra organizuoti ir palaikyti rato dalyvių diskusiją, o turime stengtis sužadinti rate bendrą norą atskleisti naują būseną, žaisti ją, sirgti už ją. Žaisdamas žmogus pamažu sutinka su tuo ir iš tikro ima taip matyti. Todėl žmones visada turime nuteikti ne ginčui, o sutarimui, motyvuoti pasiekti tą būseną, kurioje atsiskleidžia harmoningas vienybės jėgos laukas.
Redakcija
Bus daugiau
Ankstesni įrašai:
Tags: aplinka, egoizmas, featured, gamtos dėsniai, gyvenimas, jausmai, krizė, laimė, meilė, norai, noras, organizmas, pasaulis, problema, problemos, realybė, ryšiai, santykiai, šeima, sistema, tikslas, vienybė, visuomenė, Žemė, žmogus, žmonės, žmonija