Knyga „Apskritojo stalo metodika“
Posted on 29. Dec, 2014 by admin in Gyvenimas, Mokslas, Pasaulis, Visuomenė, Žmogus
Esminis gamtos dėsnis
Esminis gamtos dėsnis – atitikimo dėsnis. Tai reiškia, kad atitikdami ką nors tuo laipsniu, kuriuo atitinkame, esame geros būsenos, juntame harmoniją.
Atitikimo dėsnį dar galima pavadinti antrąja prigimtimi. Esant bendrai nuomonei, aplinkos įtakai, jungdamiesi su ja, imame atitinkamai galvoti, patiriame naują įspūdį, mumyse gimsta naujas įprotis. Tada jau nebegalime galvoti, elgtis kitaip, ir nesvarbu, kad tai gavome iš aplinkos, – tai tampa mūsų antrąja prigimtimi.
Kol kas esame priešingi gamtai. Gamta yra integrali, globali, harmoninga, o mes jos atžvilgiu, tarpusavio santykiuose visiškai priešingi. Todėl ir nesijaučiame gerai, todėl ir nesiseka, nesusitvarkome su kylančiomis problemomis, vietoje gerovės susiduriame su kančia.
Daug ekonominių, socialinių, humanitarinių problemų lieka neišspręstos jau dešimtis metų: tai abejingumas, depresija, švietimo ir šeimos sistemų krizė. Norėdami išspręsti šias problemas, turime suprasti, kad tai yra neteisingų, neharmoningų mūsų tarpusavio ryšių krizė. Todėl visų pirma reikia taisyti vidinius tarpusavio ryšius, keistis patiems; tai yra pirminė sąlyga siekiant susitvarkyti su išorinės sąveikos sistemomis: ekonominėmis, finansinėmis, švietimo, socialinėmis ir t. t.
Problema mumyse, formuojančiuose šias sistemas. Todėl bet koks sistemų keitimas, mums liekant tokiems patiems, nepadės, kaip kad nepadeda nepaklusnių vaikų perrengimas naujomis uniformomis, o ligonių negydo naktinių drabužių dizainas. Keisimės patys – suvoksime, pamatysime, atskleisime tinkamus sprendimus, kurie yra gamtoje, tačiau matomi tik tiek, kiek ją atitinkame. Pirmą kartą istorijoje priėjome ne kurios nors žmonijos veiklos, o santykių krizę, kurios sprendimas tik vienas – keistis patiems.
Redakcija
Tęsinys. Pradžia 2014.10.20
Toliau skaitykite kitą pirmadienį 2015.01.05